Чи має право доплати за використання в роботі дезінфікувальних засобів медична сестра

Чи має право доплати за використання в роботі дезінфікувальних засобів в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставкистарша медична сестра дошкільного навчального закладу ?


    Відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затв. наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони  здоров’я України від 05.10.05 № 308/519, працівникамтому числі молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі  дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплати в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) (п.3.4.7 Умов). Доплата за використання деззасобів здійснюється при умові визначення цих обов’язків у посадових інструкціях та фактичного виконання такої роботи.

   Окрім того, п. 2.2.10 зазначеного документу передбачено, що старшим сестрам медичним посадові оклади визначаються, виходячи з тарифних розрядів посад фахівців відповідної кваліфікації, з урахуванням підвищення на 10 відсотків.

   Також, постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.09 № 1418 затверджено Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Розмір щомісячної надбавки до посадового окладу становить при стажі роботи понад 3 роки 10%, понад 10 років – 20%, понад 20 років – 30%.

Враховуючи вищевикладене старша сестра медична  має право на оплату праці з урахуванням п. п. 2.2.10, 3.4.7 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затв. наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони  здоров’я України від 05.10.05 № 308/519 та постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.09 № 1418.